همواره پيش از موفقيتي عظيم نشانه هاي نزديک شدن خشکي» از راه مي رسند.

پيش از اينکه کريستف کلمب به آمريکا برسد، پرندگان و درختان را ديد که نشانه آن بودند که خشکي نزديک است. اين امر در مورد خواسته نيز صادق است. منتها معمولا انسان آن را خود آرزو مي پندارد و دلسرد ميشود.

. براي مثال خانمي در دل خود، يک دست ظرف آرزو کرده بود. چندي نگذشت که دوستي يک بشقاب قديمي و ترک خورده به او داد.

اين خانم نزد من آمد و گفت: «من يک دست ظرف خواسته بودم اما تنها يک بشقاب ترک خورده گرفتم.)

گفتم: «اين بشقاب فقط نشانه اين است که خشکي نزديک است. و با مراد دلت چندان فاصله اي ندارد و ظرفهايت در راهند و مي رسند. به چشم پرندگان و علف دريايي به آن نگاه کن!» چندي نگذشت که ظرفها از راه رسيدند.

وانمود کردن مدام نيز بر ذهن نيمه هشيار اثر مي گذارد. اگر کسي وانمود کند که ثروتمند و موفق است، ميوه اش را در موسم آن در و خواهد

کرد.

بچه ها هميشه وانمود مي کنند. و عيسي مسيح گفت: «همانا به شما مي ميگويم تا بازگشت نکنيد و چون طفل کوچک نشويد هرگز وارد ملکوت آسمان نخواهيد شد.»

زني را مي شناسم که به راستي تنگدست بود، اما احدي نمي توان را وادارد تا خود را فقير احساس کند. دوستان ثروتمندي که مدام فقري به رخش ميکشيدند او را نصيحت مي کردند که اين قدر ولخرج نباشد کمي پر انداز کند. آنگاه مختصر پولي نيز به او مي دادند. او نيز به رغم همه آن تصايح، همه دارايي خود را صرف خريد کلاهي براي خود با خريد هديه اي براي يک دوست مي کرد. هميشه شاد و سر مست بود و افکارش پيرامون لباسهاي فاخر و جواهرات و تجملات دور مي زد. البته بدون هيچ رشک يا غبطه به ديگران.

در دنياي شگفتيها زندگي مي کرد و جز ثروت و دولت، هيچ چيز به نظرش واقعي نمي آمد. چندي نگذشت که با مردي متمول ازدواج کرد و جواهرات و تجملات آشکار شدند. نميدانم شوهرش همان کسي بود که خدا ميخواست يا نه. اما اين را ميدانم که فراواني و توانگري بايد در زندگي اين زن عينيت مي يافت، چون تنها همان را تصوير کرده بود.

داستان زيبا

مي ,يک ,نيز ,نگذشت ,وانمود ,کند ,چندي نگذشت ,نگذشت که ,کرده بود ,دست ظرف ,يک دست

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی hschoolargorgin کتاب تیره مطالب اینترنتی کتاب کمک درسي تفریحات سالم 2 چاپ و پخش انتشارات کتاب هرمز BRAND مهندسی برند - مدیریت برند - مشاور برند- مدرس برند معرفی لینک و تبلیغات عمران.سازه.حالت حدی